Nowa walka o pas na GrappleFest 15 – zmiany na karcie walk

Foto: https://www.instagram.com/grapplefest/

GrappleFest 15 odbędzie się już w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2023 roku. Gala tradycyjnie odbędzie się w Liverpoolu. Niestety w ostatnim czasie, z walki o pas kategorii do 70 kg musiała wycofać się Magdalena Loska. Dziś ogłoszono kolejne zmiany w najważniejszych walkach sobotniej gali.

Gala GrappleFest ma (lub miała) bardzo mocną kartę walk. W main evencie (o zwakowany pas mistrzowski do 100 kg) zawalczy Luke Griffith z Santerim Liliusem. Wiele osób uważało, że najwięcej emocji przyniesie Grand Prix o pas mistrzowski do 70 kilogramów. Do Anglii zostało zaproszonych 4 niesamowitych grapplerów: Sam McNally, Jeremy Skinner, Gianni Grippo i Keith Krikorian. Sylwetki pretendentów do zwakowanego pasa mistrzowskiego -70kg (wcześniejszym mistrzem był Kade Ruotolo) przedstawiliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

W walce o tytuł mistrzowski pozostało tylko dwóch zawodników: Sam McNally (Essential Jiu Jitsu) i Keith Krikorian (10th Planet Jiu Jitsu). Jeremy Skinner i Giani Grippo musieli wycofać się z turnieju (jak podała organizacja w komentarzu na swoim koncie na Instagramie).

Z walki musiała wycofać się również Magdalena Loska, która miała zawalczyć o pas federacji do 70 kilogramów. Jej miejsce zajęła Hayley Carter z RGA Bucks. Poza zmianami na karcie walk, kilkanaście godzin przed samą galą pojawiła się zmiana … platformy streamingowej.

GrappleFest 15 będzie można obejrzeć przez platformę glistrr, a jednorazowy dostęp kosztuje 10 funtów (12,5 dolara lub 11,5 euro). Link podajemy tutaj. Gala rozpoczyna się o godzinie 17:00 polskiego czasu!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także