Mica, Jay Rod, PJ i Tackett zawalczą o pas kategorii półśredniej na WNO 20

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Gdy myślisz, że gala Tezos WNO 20: Night of Champions nie może być lepsza! Dostajemy kolejne kapitalne informacje z USA. Mica Galvao, Jay Rodriguez, PJ Barch i Andrew Tackett zawalczą o zwakowany pas dywizji półśredniej!

Gala Tezos WNO 20: Night of Champions odbędzie się już 1 października 2023 roku. Na szali jest już 5 pasów mistrzowskich. Poznaliśmy już cały komplet walk, a w sumie będą to 3 walki mistrzowskie i dwa turnieje o pasy mistrzowskie. Gordon Ryan powraca po kontuzji i zawalczy z Patrickiem Gaudio. Pedro Marinho po raz kolejny stanie do obrony pasa mistrzowskiego, a tym razem oponentem będzie Rafael Lovato Jr. W trzeciej walce mistrzowskiej, zawalczą Panie, a pojedynek pomiędzy Elisabeth Clay i Brianną Ste-Marie zapowiada się bardzo mocno. W turnieju pucharowym o pas w kategorii -66 kg zawalczą najzdolniejsi zawodnicy świata: Diogo Reis, Keith Krikorian, Ash Williams i Gabriel Sousa.

Przyszedł czas na przedstawienie zawodników, którzy zmierzą się o pas mistrzowski w kategorii do 77 kilogramów. Największym faworytem wydaje się być Mica Galvao, czyli Wicemistrz Świata ADCC i zdegradowany Mistrz Świata IBJJF z 2022 roku (wpadka antydopingowa). PJ Barch dwukrotnie odpadał z kwalifikacji ADCC na etapie półfinałów, natomiast Jay Rodriguez przebojem wdarł się na salony i wygrał bardzo mocno obsadzone West Coast Trials ADCC. Ostatnim zawodnikiem w czteroosobowej drabince jest Andrew Tackett, czyli młodszy brat Williama. Andrew wygrał dwa złota na ADCC Las Vegas w tym roku, a także ma dwa wygrane pojedynki na galach WNO.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także